Реконструкція храму

2. Архітектурно-будівельні пропозиції по відтворенню церкви:

2.1. Земельна ділянка:

Проектом передбачається формування сакральної зони, зручної для використання парафіянами: облаштування площі, для проведення масових релігійних зібрань під час богослужінь (на великі свята) - хресного ходу та освячення. Мощення фемом (фігурний елемент мощення) більшості території навколо храму. Організація зручних підходів (доріжки) до храму. Навколо території парафії та самої споруди храму передбачається встановлення ліхтарів для освітлення у вечірній та нічний час.

Передбачається облаштування та оздоблення існуючої церковної криниці, яка має перетворитися на каплицю-джерело з банею та хрестом.

Крім того, у існуючому одноповерховому цегляному приміщенні (біля тимчасової будівлі храму), яке використовується, збільшиться кількість кабінок санвузлу, буде обладнано котельню для опалення споруд парафії та господарське приміщення з окремими входами.

Поряд з ділянкою церкви передбачається автостоянка.

2.2. Відтворення церкви Покрови Божої Матері:

1) Притвор: Відновлення підлоги з бетонною підготовкою та оздобленням її плиткою. Тинькування стін, стелі та передбачений проектом розпис і декоративне вбрання. Хори - пропонується облаштувати новий балкон та огорожу.

2) Храм: Головною частиною відтворення є підбанний простір та баня над центральною навою храму. Пропонується, за допомогою металевих конструкцій, сформувати підбанний простір. Потім буде відновлений восьмикутний цегляний барабан з вікнами та сферичною банею з маківкою, шаром та хрестом. Зовнішнє покриття бані планується облаштувати мідними листами. Маківка - золочення чи статеві листи "Златосвіту".

У головній наві, бічних навах та трапезі передбачено - відновлення підлоги з бетонною підготовкою та оздобленням її плиткою. Тинькування стін, стелі та запроектовано настінні розписи та декоративне вбрання. Пропонується відновити та облаштувати амвон, солєю та кліроси. Передбачено і встановлення двоярусного дерев’яного іконостасу, кіотів з іконами на стінах храму та облаштування вікон з вітражами. Пропонується забезпечення штучним освітленням інтер'єру храму, із встановленням панікадила та інших освітлювальних приладів.

3) Вівтар потребує відновлення підлоги з паркету, тинькування стін, стелі, запроектованого розпису та декоративного вбрання. Передбачено встановлення престолу та жертовника. Також вівтар облаштується вікнами з відтворенням вітражів. Буде проведене штучне освітлення вівтаря, ризниці та паламарки з встановленням освітлювальних приладів по стінах.

Дзвіниця: передбачається оновлення підлоги - оздоблення плиткою, тинькування стін, та встановлення трьох дзвонів. На верхньому ярусі дзвіниці будуть встановлені у арочні прорізи - ставні, які відчинятимуться, коли будуть дзвонити дзвони.

Церковна брама:планується  здійснити з'єднання їх новою аркою з іконою.

Проектом передбачено відтворення пошкоджених та втрачених елементів та фрагментів цегляних частин фасадів церкви.

Цокольну частину храму проектується облицювати камінням (бут. граніт), замінити покриття.

Церква буде опалюватися, мати електричне забезпечення, телефонізована.

Замовнику (у особі голови релігійної громади 'Покрови Божої Матері' с. Македони, УПЦ) потрібно отримати такі документи у районому центрі - Миронівці:

1. Технічні умови на:

а) водопостачання;
б) електричне забезпечення (на зовнішнє і внутрішнє освітлення);
в) каналізація;
г) телефонізація.

2. Архітектурно-планувальне завдання (АПЗ) від районного архітектора на розробку проекту "Відтворення храму Покрови Божої Матері з відбудовою зруйнованої бані, реставрацією фасадів, інтер'єрів та благоустроєм прилеглої території в с. Македони, Миронівського району, Київської області"

3. Проект потрібно буде затвердити у головного архітектора Миронівського району, погодили також у пожежній та санітарній інспекція Миронівського району.